Duyuru
Acentası olan tek Fotoğraf Grubu FotoSeyir 7-10-2014
2015 Umre Kayıtları Başlamıştır Erken Kayıt Fırsatlarını kaçırmayınız 7-10-2014

Karadeniz Turu (Hatay kalkışlı)

0 'den başlayan fiyatlar


4 GECE 5 GÜNDÜZ

KARADENİZ TURU PROGRAMI

Tur Güzergahı:İSKENDERUN ADANA-POZANTI-AKSARAY-ANKARA-BARTIN-AMASRA-SAFRANBOLU-KASTAMONU-SİNOP-SAMSUN-ORDU-GİRESUN-TRABZON-UZUNGÖL-RİZE-AYDER-SÜMELA MANASTIRI- GÜMÜŞHANE-SİVAS- KAYSERİ-ADANA-POZANTI-İSKENDERUN

1.GÜN AMASRA
sabah kahvaltısını yaptıktan sonra, Amasra Müzesi, Amasra Kalesi, Roma Dönemi Kalıntıları, Ağlayan Ağaç, Yer altı çarşısı, Tekne Turuyla Tavşan Adasını geziyoruz. Daha sonra 1 saatlik yol mesafesi bulunan Safranbolu’ya geçiyoruz.
SAFRANBOLU: Safranbolu’da öğle yemeği molasından sonra Ahmet Demirezen Müzesi, Kaymakamlar Müze evleri, Safranbolu Sokaklarında Yürüyüş, Lokumcularda serbest zaman, Safranbolu camisini geziyoruz ve aynı gün Kastamonu üzerinden konaklama için 5 saatlik yol mesafesi bulunan Sinop’a geçiyoruz.sinop gerzedeki otelimizde konaklıyoruz (MELİA&KASIM OTEL)

2. GÜN SİNOP
otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra, Selçuklu Sultanı İzzettin Keykavus tarafından inşa edilen Helenistik, Roma ve Bizans Dönemlerinden mimarı kısımlarının bulunduğu Tarihi Sinop kapalı cezaevini geziyoruz. Daha sonra Mekteb-i İdadi’de olarak bilinen Sinop Müzesini gezerek, M.Ö 200 de yaşayan yerli kavim Gaskalılar zamanında kurulum olan Sinop Kalesine çıkıyoruz. Ardından Sinop Marinesi karşısında çay molası veriyoru. Ve son olarak Ege koylarını andıran Hamsilos’ta Sinop kısmını bitirerek 2 saatlik yol mesafesi bulunan Samsun’a geçiyoruz.
SAMSUN: Samsun Toptepesinde vereceğimiz yemek molası ardından Mustafa Kemal Atatürkün Samsuna ilk ayak bastığı Bandırma vapurunu gezerek Samsun Sahilinde, Toptepesi, Samsun sahilini gezerek ünyeye doğru hareket ediyoruz
ÜNYE; Ünye Kalesisinde vereceğimiz moladan sonra konaklama için otelimize geçiyoruz (KUŞÇALI***)

3. GÜN ORDU
Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra Ordu Boztepede şehrin kuş bakışı manzarasıyla çay keyfini yapıyoruz ardından yarım saatlik yol mesafesi bulunan Giresun’a geçiyoruz.
GİRESUN: Giresuna geldiktan sonra, Sur duvarlarının tabanındaki dikdörtgen büyük blok taşlardan yapılmış bölümü, surların ve kalenin Helenistik ve Roma Dönemi’ne kadar Antik kaynaklarda "Bronz Duvarlı Kale” olarak anlatılan Pontus Kralı Pharnakes-1 zamanında yapılan, Trabzon Rum İmparatorluğu’nun 1300’lü yıllarda Türklere karşı en son sınır kalelerinden biri olan Giresun Kalesini geziyoruz.
TRABZON: İstanbul’un Latinler tarafından işgal edilmesinden sonra kaçan ve Trabzon’da 1204 yılında yeni bir devlet kuran Komnenos ailesinden Kral I.Manuel (1238-1263) tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan ve bir manastır kilisesi olan Ayasofya Müzesini gezdikten sonra, Soğuksu semtinde küçük bir çam korusu içinde yer alır.Yirminci yüzyılın hemen başında yaptırılmış 1923 den sonra hazineye kalmıştır.Büyük Önder Atatürk 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde bu köşkte konuk edilen ve O’nun ölümünden sonra Trabzon belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek Atatürk müzesi ve Atatürk Köşkü gezilerek konaklama için otelimize geçiyoruz.(***NAZAROTEL)

4. GÜN
Türkiyede yalnızca Trabzon ve rizede bulunan 8 tane çay fabrikasından biri olan of çay fabrikasını gezerek çayın yapılışı ve paketlenmesi hakkında fabrika mühendisleri eşliğinde gezerek bilgi alıyoruz. Daha sonra 1 saatlik yolculuktan sonra Trabzonun Çaykara ilçesine bağlı doğa harikası olan uzungölde mükkemel göl manzarısı eşliğinde geziyoruz ve öğle yemeğimizi yaptıktan sonra Rizeye hareket ediyoruz. Fırtına Vadisinde sonsuz yeşillikler boyunca ilerliyoruz. Ayder yaylasında fotoğraf molası ve serbest zaman veriyoruz daha sonra konaklama için Rize/Ardeşendeki otelimize geçiyoruz. ( green ayder otel ***)
.
5.GÜN
otelimizdeki Sabah kahvaltısının ardından , Rize Bezi alışverişi yapabileceğimzi satış mağazasında Rize Bezi hakkında bilgi alıp 2saatlik yol mesafesi olan Trabzon Maçka ilçesine bağlı sümella manastırına çıkıyoruz ve akşam yemeğini ziganada yaparak bir daha tekrar beraber olmak umuduyla turumuzubitiriyoruz Fırtına deresi kenarında öğle yemeği için duruyoruz. Sonrasında TURUMUZU bitiriyrouz.

ÜCRET TABLOSU (30-44 kişilik Ücretli kişi sayısına göre Kişi Başı)
549 TL
Ücrete dahil Hizmetler
* Mercedes 403 otobüsle ulaşım
* Seyahat Sigortası
* 4 gece konaklamaları
* Toplam 5 Sabah Kahvaltısı 5 AKŞAM yemeği

ÇOCUK: 0-3 yaş : ücretsiz / 4-8 yaş (yatak talep edilmezse): %50 indirimli / 9 yaş ve üzeri: Tam Ücret
bu gezinin tüm hakları ALKIŞ TURİZM e aittir.


TELEFON: 0.326.216 70 60 - 0.542.292 44 44