anne-babayla-umre

Anne Babanızı Umreye mi Götürmek İstiyorsunuz?

İşte Onlarla Yaşayacağınız Unutulmaz Bir Umre Deneyimi İçin İpuçları!

 

Hayatımızda bize her zaman destek olan, sevgi ve özveriyle yanımızda olan anne ve babalarımızı umreye götürmek veya onlara bir umre seyahati hediye etmek harika bir düşünce olabilir. Bu kutsal yolculuk, onların ve bizlerin manevi duygularını derinleştirecek, Allah’a olan bağlılığımızı arttıracak bir fırsat değilse nedir? Ülkemizde 25-50 yaş arasındaki pek çok insanımız, anne babalarına bu özel yolculuğu hediye etmeyi düşünüyor. Bizler de bu fikrinizi kolaylaştıracak anne ve babalarımızda birlikte çıkacağınız umre yolculuğunu en güzel şekilde planlama ve gerçekleştirmek için bir rehber hazırladık:

 

Zamanlamayı İyi Ayarlayın

Umre için en uygun zamanı seçmek, bu kutsal yolculuğun hem sizin hem de anne babanız için konforlu ve manevi açıdan daha verimli geçmesini sağlayacaktır. Hac dönemlerinden farklı olarak, umre ziyaretleri yıl boyunca yapılabilmektedir. Ancak, özellikle yaşlılar için daha serin ayları tercih etmek, Kabe-i Muazzama’nın en az kalabalık olduğunu zamanlara planlama yapmak, büyüklerimizin ibadetlerini daha rahat bir şekilde yerine getirmelerine olanak tanıyacaktır.

Güvenilir Bir Tur Şirketi / Acentesi Seçin

Güvenilir ve deneyimli bir acenta seçimi yapmak Umre yolculuğun sorunsuz geçmesi için önemlidir. Seçeceğiniz Umre firmasının geçmişe dönük tecrübeleri, sunduğu hizmetleri, konaklama seçenekleri ve rehberlik hizmetlerini detaylıca araştırmak; anne ve babanızın umre seyahatinde bu manevi yolculuğu sorunsuz yapmasını sağlayacaktır.

Sağlık Önlemlerini Alın

Umre, özellikle yaşını almış katılımcılar için fiziksel olarak meşakkatli bir ibadet olarak da bilinir. Anne ve babamızın sağlık durumlarını göz önünde bulundurarak, gerekli tüm sağlık kontrollerini yapmamız hem bizin düşünce olarak hem de onları bedenen rahat ettirecektir.  Bununla beraber anne ve babamızın gerek duyacağı tüm ilaçları yanımıza almak ve  acil durumlar için yine yanımızda bir sağlık kiti bulundurmak faydalı olacaktır.

Manevi Hazırlık Yapın

Malumunuz Umre yaparken Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere gibi kutsal şehirleri ziyaret ediyor olacağız bununla beraber Umre bir ruh arınması yolculuğudur. Anne ve babamızla birlikte umre öncesi dini bilgilerimizi tazelemek güzel ve faydalı olacaktır. Bu bir manevi yolculuk olacağı için ziyaret edilecek kutsal mekanlar ve yapılacak dualar hakkında bilgi edinmek manevi derinliğimizi artıracaktır.

Anıları Ölümsüzleştirin

Bu manevi yolculuğun her anını güzel değerlendirin. Zihnen ve kalben nakşettiğimiz güzellikler yanında kutsal mekanlarda çekilecek fotoğraflar, bu değerli anları gelecek nesillere aktarmamız için kıymetli bir vesile olacaktır.

 

Umre seyahati, anne ve babanıza olan sevgi ve saygınızı göstermenin yanı sıra, onlarla manevi bağlarınızı güçlendirecek değerli bir fırsattır. Bu özel yolculuk için doğru planlama yaparak, onlara hayatlarının en anlamlı hediyelerinden birini verebilirsiniz. Unutmayın, bu yolculuk onların da hayatlarındaki en kıymetli anılardan biri olacak. Allah, niyetlerinizi kabul etsin ve bu kutsal yolculuğu huzur içinde tamamlamanızı nasip etsin.

 


2024 Yılı Turlarımız

Alkış Turizm olarak 1991 yılından itibaren günümüze değerli misafirlerimize inanç turizmi sektöründe sürdürdüğümüz Hac ve Umre organizasyonlarımızın yanı sıra; uçak biletleri satışı (sadece Hac-Umre), yurt içi ve yurt dışı Kültür Turları konusunda da hizmet vermekteyiz.