17 Ağustos 2023

By

Alkış Turizm 2023-2024 Hac ve Umre Toplantısı için yorumlar kapalı

Alkış Turizm 2023-2024 Hac ve Umre Toplantısı

Alkış Turizm olarak 2023-2024 Hac ve Umre Sezonu için, Türkiye Genelindeki Şubelerimizi İstanbul'da Ağırladık.

DEVAMI +
10 Temmuz 2023

By

Pasaport Nasıl Alınır için yorumlar kapalı

Pasaport Nasıl Alınır

Pasaport almak isteyenler için gerekli belgeler, başvuru adımları ve prosedürlerin detaylarına odaklanır. Pasaport başvurusu yapmadan önce bilinmesi gereken önemli noktaları içerir.

DEVAMI +
26 Haziran 2023

By

HAC nasıl yapılır için yorumlar kapalı

HAC nasıl yapılır

Hacda Kâbe ziyaret edilir, tavaf yapılır, Safa ile Merve arasında say yapılır, Arafat'da vakfe yapılır, Minâ'da şeytan taşlanır ve kurban kesilir. Hacca icra şekline göre farklı isimler verilmiştir. Temettü haccı, hac ve umrenin ayrı ayrı ihramla yapılmasıdır.

DEVAMI +
5 Haziran 2023

By

Hacı Adaylarımıza Sağlık Tavsiyeleri için yorumlar kapalı

Hacı Adaylarımıza Sağlık Tavsiyeleri

Hacı adaylarının sağlıklarını korumaları için tavsiyeler: Temiz su, sağlıklı yiyecek, hijyen, sıcakta dikkat, maske, temizlik, MERS Cov, haşere, başkalarının eşyaları, izdiham. Sağlıklı bir hac deneyimi için. Mekke Sağlık Ekip Başkanlığı.

DEVAMI +
5 Mayıs 2023

By

Hac Vize durumu için yorumlar kapalı

Hac Vize durumu

2023 hac yılında, Suudi Arabistan Hac bakanlığı havalimanında bekleme süresini kısaltmak ve hacı adaylarının mümkün mertebe ivedilikle otellerine varmasını temin etmek amacıyla varış havalimanında yapılması zorunlu olan pasaport bilgilerinin taranması ve biometrik bilgilerin kaydedilmesi işleminin vize verilmeden önce hacı adayları tarafından cep telefonlarına kurulan Saudi Visa Bio uygulaması vasıtası ile yapılacağını duyurmuştur.

DEVAMI +
18 Nisan 2023

By

Mikat nedir? Neden dikkat edilmelidir? için yorumlar kapalı

Mikat nedir? Neden dikkat edilmelidir?

Mikat, Mekke-i Mükerreme’ye gelmek isteyen Müslümanların Harem-i Şerif ismi verilen sınırlara gelmeden önce ihrama girmelerini belirten sınırlara verilen isimdir.

DEVAMI +
7 Nisan 2023

By

Dikkat! Kurasız hac mağduru olmayın için yorumlar kapalı

Dikkat! Kurasız hac mağduru olmayın

Diyanet işleri başkanlığı, her yıl olduğu gibi bu yıl da hacı adaylarını kurasız hac dolandırıcılarına karşı uyardı. 2023 yılı hac kontenjanımızın ülke olarak 83 bin 430 olduğunu açıklayan Diyanet yetkilileri, bu sayı dışında ve resmi kurumların kaydı olmadan hacca gidişlerin tamamının yasa dışı olduğuna vurgu yaptı.

DEVAMI +
30 Mart 2023

By

Umre Hakkında için yorumlar kapalı

Umre Hakkında

Bu blog, Umre hakkında bilgi sahibi olmak için mükemmel bir kaynak. Burada, Umre nedir, Umrenin fazileti ve daha fazlası hakkında bilgi edinin. Umre hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu blogu okuyun.

DEVAMI +
22 Mart 2023

By

Kayıtlarla İlgili Bazı Hatırlatmalar için yorumlar kapalı

Kayıtlarla İlgili Bazı Hatırlatmalar

Hac Yolcularımız; Kesin kayıt hakkı elde eden vatandaşlarımız “Organizasyon Seçim” belgelerini 13 Mart 2023 Saat: 08:00’den itibaren; e-Devlet sistemine giriş yaparak Hac İşlemleri menüsünden yapabileceklerdir.

DEVAMI +
25 Şubat 2023

By

2023 Hac Kuraları ve Kayıt Tarihleri Belli Oldu için yorumlar kapalı

2023 Hac Kuraları ve Kayıt Tarihleri Belli Oldu

Ülkemizde art arda yaşanan depremlerden dolayı ertelenen 2023 hac kuraları ve kesin kayıt tarihleri belli oldu. Ocak ayında ön kayıtları yapılan hacı adaylarının merakla beklediği 2023 hac kuraları ve kesin kayıt tarihleri açıklandı. Kayıtlar, Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli yaşanan 2 büyü depremden dolayı ertelenmişti. Diyanet işleri başkanlığı hac kuralarının ve kesin kayıt yapılacak tarihlerin belirlendiğini duyurdu.

DEVAMI +