2023-hac-açıklandı

HAC KURALARI VE KAYIT TARİHLERİ BELLİ OLDU

2023 HAC KAYIT TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

Ülkemizde art arda yaşanan depremlerden dolayı ertelenen 2023 hac kuraları ve kesin kayıt tarihleri belli oldu.

Ocak ayında ön kayıtları yapılan hacı adaylarının merakla beklediği 2023 hac kuraları ve kesin kayıt tarihleri açıklandı. Kayıtlar, Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli yaşanan 2 büyü depremden dolayı ertelenmişti.

Diyanet işleri başkanlığı hac kuralarının ve kesin kayıt yapılacak tarihlerin belirlendiğini duyurdu.

2023 HAC KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Hac Kuraları ve Hac Kayıtları Mart Ayında Yapılacak!

Diyanet işleri başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 2023 yılında hacca gidecek olan hacı adaylarının belirlenmesi için kuralar 08 Mart tarihinde çekilecek. Kuralarda hacca gitmeye hak kazanan kişilerin kesin kayıtları ise 13-24 Mart 2023 tarihleri arasına yapılacak yedek kayıtlar ise 27-31 Mart 2023 tarihlerinde yapılacaktır.

Alkış turizm yetkilileri tarafından verilen bilgiye göre, hac kuralarında ismi çıkan hacı adaylarının, kesin kayıt için “Acente kayıt belgesinin” alınması gerektiği belirtildi. Ayrıca kayıtların “E-DEVLET” sistemi üzerinden yapılacağı hatırlatıldı.

- Kura sonucunuzu 8 Mart akşamı saat : 22:00 itibari ile E-Devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.
- Kesin Kayıt işlemleride E-Devlet şifresi ile yapılacaktır. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT' ye başvurarak temin edebilirsiniz.

Hac Kayıt ve Kura Sorgulama Websitemiz üzerinden yaabilirsiniz Hac Kura Sorgulama veya danışmanızmıdan Canlı Destek alabilirsiniz. Bu yıl Alkış Tur olarak, Ekonomik Hac ve Otel Tipi Hac olmak üzre iki tip programla siz değerli misafirlerimize hizmet vereceğiz.

Hac ’da Oda Fiyatları Ne Kadar?

2023 yılında hacca gidecek olanların merak ettiği bir diğer konu da oda fiyatlarının ne kadar olduğudur. Kişi sayısına göre farklılık göstere oda ücretleri 2023 hac dönemi için aşağıdaki liste şeklinde belirlenmiştir:

  • 4’lü oda = 22.000 SAR ( 5867 USD )
  • 3’lü oda = 24.000 SAR ( 6400 USD)
  • 2’li Oda = 26.000 SAR ( 6934 USD)


2024 Yılı Turlarımız

Alkış Turizm olarak 1991 yılından itibaren günümüze değerli misafirlerimize inanç turizmi sektöründe sürdürdüğümüz Hac ve Umre organizasyonlarımızın yanı sıra; uçak biletleri satışı (sadece Hac-Umre), yurt içi ve yurt dışı Kültür Turları konusunda da hizmet vermekteyiz.