haci-adaylari

Hac Yolcularımız; Kesin kayıt hakkı elde eden vatandaşlarımız “Organizasyon Seçim” belgelerini 13 Mart 2023 Saat: 08:00’den itibaren; e-Devlet sistemine giriş yaparak Hac İşlemleri menüsünden yapabileceklerdir.

  • Vatandaşlarımız tercihlerini “Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonunu” veya “Acenta Organizasyonunu” seçerek belirleyeceklerdir.
  • Organizasyon tercihlerini, Otel (Lüks) Tercihli konaklamalarda 2 veya 3 kişilik oda tercihlerini ve gitmek istedikleri havalimanlarını, Oda (Standart) Tercihli konaklamalarda ise 2, 3 veya 4 kişilik oda tercihlerini ve gitmek istedikleri havalimanını e-Devlet üzerinden yine Hac İşlemleri menüsünden yaparak tamamlayacaklardır.
  • Ancak, Diyanet Organizasyonun tercih eden vatandaşlarımız isterlerse oda tercihlerini ve gidecekleri havalimanı tercihlerini İl Müftülüklerimizden,
  • Acenta organizasyonunu tercih eden vatandaşlarımız ise oda tercihlerini ve gidecekleri havalimanı tercihlerini tercih ettikleri acentalar vasıtasıyla da yaparak kayıtlarını tamamlayabileceklerdir.
  • Tercih edilen hac konaklama türüne ait hac ücretinin tamamı kesin kayıt esnasında yatırabileceği gibi, kesin kayıt esnasında belirtilen ödeme takvimi içerisinde de yatırılabilecektir.
  • Hacı adayları hac ücretlerini, T.C. kimlik numarası ve cep telefonu bilgileri ile Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Albaraka Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası şubelerinden birine yatırabileceklerdir.
  • Acenta organizasyonunu tercih eden hac yolcuları Başkanlığımız ile sözleşme imzalayan acentalardan birisini seçerek kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptıracaklardır. Başkanlığımızca sözleşme imzalayan acentaların listesini www.hac.gov.tr adresinden öğrenebileceklerdir.
  • Hac yolcuları kayıt yaptırdıkları Müftülükten kendilerine verilecek kitap ve malzemeleri teslim alacaklardır.
  • Kesin kayıt yaptıran hac yolcuları Müftülüklerce düzenlenecek “Hac Hazırlık Kursu”na ve kafile başkanlarınca düzenlenecek “Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı”na mutlaka katılacaklardır.


2024 Yılı Turlarımız

Alkış Turizm olarak 1991 yılından itibaren günümüze değerli misafirlerimize inanç turizmi sektöründe sürdürdüğümüz Hac ve Umre organizasyonlarımızın yanı sıra; uçak biletleri satışı (sadece Hac-Umre), yurt içi ve yurt dışı Kültür Turları konusunda da hizmet vermekteyiz.