KURUMSAL UMREDE ALKIŞ TURİZM HİZMETİNİZDE!

Kurumsal Umre Turları

Kurumsal umre hizmetimiz; alkış turizm tarafından, şirket, vakıf, dernek veya gruplara özel hazırlanan kapsamlı bir umre yolculuğudur. Kurumsal umre organizasyonumuz ile müşterilerimiz umreye gidecek olan ekibe özel tarih, kalacak yer ve rehber seçimini kendilerine göre yapabilmektedir. Böylece, şirket çalışanlarınızın aynı anda ve tamamen size özel imkânlarla umre yapması sağlanmaktadır.

Kurumsal umre organizasyonunda, seyahate dair tüm detaylar hac ve umre seyahati konusunda uzman olan acentemiz “Alkış Turizm” tarafından yerine getirilmektedir.

KURUMSAL UMRENİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Kurumlara özel düzenlenen ve sadece kurum çalışanlarının ortak katılım sağladığı bu umre paketimizin birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Kurumsal umre organizasyonları, büyük gruplar halinde aynı anda umre yapma fırsatı sunmaktadır.
Kurumsal umrede; tarih, kalacak yer, ziyaret mekânları, yemekler ve diğer tüm detaylar umreciler tarafından seçilerek özelleştirilebilmektedir.
Umreye gitmek isteyen ancak bireysel olarak gidemeyen kurum çalışanlarının, bu paketimiz sayesinde umre yapabilmesi sağlanmaktadır.
Kurumsal umre genelde birbirini tanıyan ortak kurum çalışanlarından oluşan özel gruplar için hazırlanmış seyahatler içermektedir. Bu sayede tüm planlamalar aile ortamı çerçevesinde yapılabilmektedir.
Kurumlara özel fiyat avantajları ve özel kampanyalar sunulmaktadır.
Kurumların, çalışanları için teşvik edici ve motivasyon sağlayıcı bir organizasyon yapmasına imkan hazırlamaktadır.

KURUMSAL UMRE ORGANİZASYONLARI NASIL YAPILIR?

Kurumsal umrede firmamız, şirketinizin veya grubunuzun belirlediği tarihlerde size özel umre seyahati düzenlemektedir. Umre seyahatleri, ortalama 10 ila 15 gün arasında sürmekte ancak bu süre sizin tercihinize göre değişebilmektedir. Bu süre boyunca, umreci misafirlerimizin tamamı grup halinde ve özel rehber eşliğinde Mekke-i Mükerreme ve Medine'i Münevvere’de bulunan ibadet ve ziyaretlerini doyasıya yapabilmektedir.

Kurumsal umre için gerekli belgeler, bireysel umre yapmak isteyen kişilerin ihtiyaç duyduğu belgelerle aynıdır. Bu belgeler arasında pasaport, kimlik kartı, umre vizesi ve sağlık raporu yer almaktadır.

Kurumsal Umre seyahati için firmanız adına ön başvuru ve bilgi için firmamıza ulaşabilirsiniz. Web sitemizde bulunan iletişim numaraları, mail adreslerimiz veya Whatsapp hattımızdan kolayca ulaşabilirsiniz. Unutulmaz bir kurumsal umre seyahat için “Alkış Turizm” ailesi olarak her zaman yanınızdayız.

NEDEN ALKIŞ TURİZM?

 • 1991 yılından günümüze hac ve umre seyahatlerinde profesyonel hizmet vermektedir
 • Türkiye’nin her yerinden kurumsal umre hizmeti sağlanmaktadır.
 • A’dan Z’ye tüm resmî işlemler, Alkış Turizm bünyesinde yetkili acente tarafından sürdürülmektedir.
 • 5 yıldızlı otellerde konaklama ve açık büfe imkânları bulunmaktadır
 • Tüm işlemleri yasalara uygun, standartların üzerinde ve belgelerle kurumsal olarak gerçekleştirilmektedir
 • Türkiye’nin 20’den fazla noktasında şube ve temsilcilikleri bulunmaktadır.
 • Tecrübeli ve sahaya hakim rehber kadrosu ile hizmet vermektedir.

  Umre Sıkça Sorulan Sorular


  Cevapsız tek soru kalmasın ve sıkça sorulan soruların yanıtını sizlere de sunalım dedik. Aklınıza takılan diğer sorularınızı uzmanlarımıza mutlaka danışın.

  Umre, Hac ibadetinin zamanı dışında Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’yi ziyaret ederek; Kâbe’yi tavaf etmek, Merve ve Safa tepeleri arasında say yapmak ve Dinimiz için kutsal olan yerlerin ziyaretinden oluşan bir ibadettir. Umre ’ye Hac mevsimi hariç, yılın her vaktinde gidilebilmektedir.
  Alkış Turizm olarak ortalama 20 günde bir Umre gruplarımız hareket etmektedir. Bunun dışında güncel tarihlerimiz için iletişim hattından bizlere ulaşabilirsiniz.
  Firmamızda, 14-20 günlük genel Umre programları yer almaktadır. Bunun dışında; talep doğrultusunda 7-10 gün aralıklı umre paketleri ve 3-5 günlük V.İ.P Umre ziyaretlerimiz de düzenlenmektedir.
  Firmamızla Umre’ye gitmeniz halinde; yol bileti, vize ödemeleri, konaklama (otel), yemek, transferler ve profesyonel rehberlik hizmetlerinin tamamı ödenen ücret dâhilinde olup ek bir ödeme bulunmamaktadır. Ücrete dâhil olmayan tek husus yurt dışı çıkış harcı ve şahsi harcamalarınız olarak belirlenmiştir.
  Umre’ye gidilmeden önce, firmamız tarafından büyük gruplara çeşitli toplantı ve seminerler düzenlenmektedir. Münferit olarak gidecek olanlara ofislerimizde birebir görüşme ile de bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ayrıca, Whatsapp hattımızdan, iletişim numaralarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan da bilgi alınabilmektedir.
  Firmamızdan aldığınız umre paketinizde şu hizmetler bulunmaktadır; Umre öncesi ve umre esnasında seminer, detaylı anlatım ve rehberlik hizmeti, vize ve pasaport hizmetleri, uçak bileti ve aktarmalar, kapsamlı sağlık sigortası, sabah kahvaltısı, akşam yemeği, öğlen kumanyası, havalimanı hizmetleri, umre esnasında rehberlik ve yönlendirme hizmetleri hizmetlerimize dâhildir.
  Umre’de 45 yaş altı hanımlar için yanlarında kendine 1. Derece mahrem olan bir yakınının olması gereklidir. Ancak 45 yaş üstü hanımlar için bu şart bulunmamaktadır.
  Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tarafından alınan karara göre, bir acenteye kayıt yapılmadan umreye kabul sağlanmamaktadır. Umreye gidebilmek için acentemizle iletişim kurabilirsiniz.
  Evet, Alkış Turizm olarak hem Türkiye’de hem de Hac ve Umre mahallerinde sizlerle ilgilenen uzman ekiplerimiz bulunmaktadır.
  Umre ziyaretlerinizde öncelikle Mekke-i Mükerreme, Medine-i Münevvere’de bulunan mübarek yerler. Arafat Dağı, Mina, Müzdelife, Uhud Dağı, Kıbleteyn Mescidi, yedi Mescitler ve daha birçok mübarek mekân ziyaret edilmektedir. Ziyaret esnasında uzman rehberlerimiz orada yaşanan hadiseler ve önemi hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirmektedir.
  Umre’ye bebeklerinizle birlikte gitmek isterseniz pasaport ve vize alınması zorunludur. Bebeklere özel bir muafiyet bulunmamaktadır.
  Pasaportunuzun, Umre dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir. Aksi durumlarda sorun yaşamamanız için Umre öncesi süresini uzatmanızda fayda vardır.
  Umreye giderken bagajınızın maksimum hakkı 30 kg olarak sınırlandırılmıştır. Bunun yanında 8 kilogramlık bir de el çantası alınmasına izin bulunmaktadır. Toplamda yanınızda 38 kg ağırlığında çanta alabilirsiniz.
  Umre ziyaretleriniz esnasında sabah ve akşam yemekleri otellerimizde Türk mutfağından hazırlanan helal, sağlıklı ve hijyenik olarak sunulmaktadır. Öğle yemeği ise, kumanya şeklinde verilmektedir.
  Ödemeler, doğrudan firmamıza peşin veya taksitli olarak yapılmaktadır. Detaylı ödeme bilgisi iletişim numaralarımızdan ve ofislerimizden verilmektedir.