Hac Kura Sorgulama

Hac Kayıt sorgulama ve Hac Kayıt detayları

Hac Kuraları Nasıl Takip Edilir?

Hac kurası için kayıt yaptıranlar, kura çekim sonuçlarını Sayfa altındaki sorgulama ekranından sorgulayabilir. Sayfa hata vermesi durumunda Bize Canlı Destek den yazabilir veya Diyanet Resmi sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Yukarıdaki linkte yer alan sorgulama ekranında ismi olan ve hacca gitmeye hak kazanan kişiler; “Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu” veya “Alkış Turizm” gibi yetkili özel acenteler aracılığı ile hacca gidebilmektedir.

Türkiye’de Diyanet İşleri Hac Organizasyonu ve Özel Yetkili Acentelerin Hac Dağıtım Sistemi: %60 Diyanet İşleri Başkanlığı, %40 Diğer Özel Acenteler şeklinde ayarlanmaktadır.

Her yıl ülkemizden 100 hacı adayından 60’ı Diyanet İşleri Hac Organizasyonu ile 40’ı ise yaklaşık 220 yetkili acenteler aracılığı ile hacca gitmektedir.

Hac Çıktıktan Sonra Nasıl Kayıt Yaptırılır?

Hac kayıtları resmî olarak başladığı gün, “E-DEVLET” sistemi üzerinden “Kura Belgesi” almak için başvuru yapılmalıdır.

Ardından, “Acenteye Kayıt Yaptırabilir” belgesinin de alınarak, hacca gidebilmek için “Alkış Turizm”e kayıt yapılabilmektedir. Böylece 32 yıllık tecrübesi ile Alkış Turizm bünyesinde hac farizasını yerine getirebilmek için süreci başlatabilirsiniz.

Hac İçin Ön Kayıt Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki işlemler tamamlandıktan sonra, hac için ödeme aşamasına geçilir. Öncelikle, ödemeleri banka hesabından TC kimlik numarası ile yapılmaktadır. Daha sonra ön kayıt, E-Devlet üzerinden; Diyanet/Hac İşlemleri sayfalarında yer alan adımlar takip edilerek yapılmaktadır.

Bu aşamadan sonra; isteyenler “oda tercihli” veya “otel tercihli” şeklinde seçim yapabilmektedir. Oda tercihli kayıtların daha ekonomik olduğu bilinmektedir.

Hac Kaydı Tamamlandıktan Sonra Neler Yapılır?

Hac kaydı tamamlandıktan sonra pasaport ve bilgilendirme gibi süreçler başlamaktadır. Öncelikle pasaportun çıkarılması gerekmektedir. Bu süreçten sonra resmî işlemler tamamlanmaktadır.

Bu süreçten sonra hac ibadeti ve seyahati hakkında bilgilendirme seminerleri ve toplantılar icra edilmektedir.

Hacı adayları, bu seminerlere ve toplantılara katıldıktan sonra kalan diğer vakitlerinde, hac yolculuğu için maddi ve manevi hazırlıklar yapabilirler.

Sabır, heyecan ve mutlulukla; hacı olma yolunda gidilecek olan bu büyük yolculuk için gün saymaya başlayabilirsiniz.

Alkış Turizm ailesi olarak, Hac ibadetinizi şimdiden tebrik eder, hayırlı mübarek olmasını temenni ederiz.

Ödeme Detayları

Hac ödemelerinin tamamı, resmî kurumlar tarafından güvence altında olup anlaşmalı bankalar aracılığı ile yapılmaktadır.

Hacı adaylarımızın, seyahat edeceği acenteyi, “hac.gov.tr” adresinden kontrol etmesi önemle rica olunur.

“Alkış Turizm” olarak acentemiz, Diyanet İşleri Başkanlığı ile sözleşme imzalamış olup, bizatihi Diyanet İşleri tarafından tüm denetimlere tabi olan gözetim altında faaliyet yürüten tam yetkili özel bir kuruluştur.

Yetkili Acenta Tercihi

“Alkış Turizm” olarak acentemiz, Diyanet İşleri Başkanlığı ile sözleşme imzalamış olup, bizatihi Diyanet İşleri tarafından tüm denetimlere tabi olan gözetim altında faaliyet yürüten tam yetkili özel bir kuruluştur.

"Bilgilerinizi kimlikte yazdığı şekilde yazın"

TC Kimlik numaranızı Girin

Baba Adınızı Girin

Resimde Yazan Güvenlik Kodunu girin

Sorgula Tuşuna Basın

* Hac Kaydınız var ise aşağıda bilgileri çıkacaktır.
* Hac kaydınız yok ise “Kayıt Bulunamadı” diye uyarı verecektir.
* Sayfa hata vermesi durumunda Bize yazabilir Canlı Destek veya Diyanet Resmi sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Firmamızın, Türkiye’nin 20’den fazla noktasında şube ve temsilcilikleri bulunmaktadır. Bunun yanında; İstanbul, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin illerinden kutsal topraklara doğrudan uçuşlarımız vardır. Ayrıca talep çerçevesinde diğer illerden de uçuş planlamalarımız yapılmaktadır.

NEDEN ALKIŞ TURİZM?


Alkış Turizm, 30 yılı aşkın bir tecrübe ile her geçen gün kendini yenileyen, teknolojik yatırımlara önem veren ve müşterilerinin memnuniyetini en üstte tutan lider turizm acentesidir.

Hac ve Umre ibadetlerinde misafirleri adına; başvuru, pasaport, vize takibi gibi A’dan Z’ye tüm resmî işlemler, Alkış Turizm bünyesinde yetkili acente tarafından sürdürülmektedir.

Alkış Turizm bugünün değil, dünün ve yarının seyahat acentesidir. O yüzden dededen toruna tavsiye edilen, nesilden nesle aktarılan bir tecrübenin birikimidir.

Müşterilerinin talepleri doğrultusunda hızlı ve doğru çözümlerle, planlamalar zamanında yapılarak aksama ve diğer risklere karşı önlem alan çözüm odaklı bir kuruluştur.

Alkış turizm bünyesinde yapılan tüm yurt içi ve yurt dışı turlara, Türkiye’nin her noktasından katılım sağlanabilmektedir.

Web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından anlık bilgi sahibi olunabilmekle beraber, 0535 050 51 27 numaralı Whatsapp hattından 24 saat bilgi alma imkânı bulunmaktadır.

Anlaşmalı 5 yıldızlı otellerde konaklama ve açık büfe gibi çağın en lüks olanaklarını müşterilerine sunmaktadır.

Alkış Turizm, seyahatin başından sonuna tüm işlemleri yasalara uygun, standartların üzerinde bir sorumluluk ve titizlikle sürdürüyor. Bu da müşterilerin güvenli ve konforlu vakit geçirmesini sağlamaktadır.

Kolay ödeme yöntemleri ve güncel kampanyalarla, ekonomik seyahat paketleri ve taksitlendirme gibi kolaylıklar bulunmaktadır.

İstanbul dışından gelen misafirlere, talep edildiği takdirde V.İ.P karşılama ve konaklama hizmetleri vermektedir.

Hacılarımızın Yorumları


Memnuniyetiniz bizim için çok önemli!

"Önce Kalite, Önce Memnuniyet"

HAC TURLARI, HAC KAYITLARI, HAC KURA SONUÇLARI

MUTLAKA UZMANIMIZA DANIŞIN

Bize danışmadan karar vermeyin.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

+90 216 391 65 65